behjam
14 مرداد 1401 - 16:18

بایدن جایگاه خود را در آمریکا از دست داده است/ حکومت آرمانی امنیت خبرنگار را امنیت خود می‌داند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: بایدن در داخل آمریکا وضع خوبی ندارد ،۷۵ درصد از دموکرات‌ها او را نمی‌خواهند و ۱۰۰ درصد جمهوری خواهان سرنگونی او را می‌خواهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به تبلیغات آمریکایی‌ها مبنی بر ترور ایمن الظواهری اظهار کرد: این هفته آمریکا با افتخار تمام دنیا را با تبلیغ پر کرد که ما رئیس القاعده ایمن الظواهری را کشتیم و دنیا را از شر او و القاعده خلاص کردیم؛ذدنیای ما دنیای مکر، خدعه ، فریب ، عوام فریبی و دنیایی دجل «ماده دجال» است.

وی با بیان اینکه بایدن با قتل ایمن الظواهری در صدد جبران شکست خود در سفر خود به خاورمیانه است، افزود: اولاً در تشکیل پیمان نظامی بین اعراب و اسرائیل علیه ایران و ادغام اسرائیل در کشورهای عربی شکست خورد، ثانیاً در درست کردن عادی سازی کامل بین عربستان و اسرائیل شکست خورد، ثالثاً در بالا بردن تولید نفت عربستان شکست خورد، رابعاً در اخذ امتیازهای بزرگ از ایران در دوحه در مذاکرات هسته‌ای شکست خورد و در گذشته نزدیک هم در افغانستان افتضاح بزرگ بار آورد. در نتیجه او جایگاه خود را در داخل آمریکا از دست داده است و این برای انتخابات آینده آمریکا بسیار خطرناک است.

نماینده ولی فقیه در استان با تحلیل وضعیت و شانس انتخاباتی دموکرات‌ها در آمریکا تصریح کرد: غالب کارشناسان و تحلیل‌گران می‌گویند حزب دموکرات آمریکا در انتخابات آینده یعنی انتخابات میان دوره‌ کنگره شکست آشکار خواهد خورد. بایدن در داخل آمریکا اصلا وضع خوبی ندارد ،۷۵ درصد از دموکرات‌ها او را نمی‌خواهند و ۱۰۰ درصد جمهوری خواه‌ها می‌خواهند او سرنگون شود.

آیت‌الله عاملی با طرح پرسش‌هایی در رابطه با ترورهای آمریکایی‌ها، بیان کرد: دولت‌های آمریکا در سال‌های گذشته چند نفر از جمله اسامه بن‌لادن، زرقاوی بغدادی و ایمن الظواهری  را کشتند؛ آن‌ها به چند سوال پاسخ ندادند اول اینکه چرا جنازه آن‌ها را نشان ندادید، آمریکا بن لادن را با پسرش حمزه کشت البته ادعا کرد که کشته است اما جنازه را نشان داد و گفت در دریا دفن شد.

وی ادامه داد: شما که قادر بودید آن‌ها را دستگیر کنید و اسرار مهمی را از آن‌ها به دست آورید تا ریشه تروریسم کلاً افشا شود چرا این کار را نکردید مگر آن‌ها صندوق اسرار نبودند؛ چون بعد از انقضاء تاریخ مصرف، قتل آن‌ها بهترین راه برای خلاص شدن از شرّ آن‌هاست این سخن درباره صدام و قذافی هم صادق است چرا سریعاً آن‌ها را کشتید و اطلاعات آنها را اخذ و به دنیا اعلام نکردید.

امام جمعه اردبیل عنوان کرد: از همه این‌ها معلوم می‌شود که این جرثومه‌ها همه عمیل، مزدور و مصنوع خود آمریکا و سیا هستند و وقتی تاریخ مصرف آن‌ها تمام می‌شود آن‌ها را می‌کشند، سپس منتظر می‌مانند تا قتل آن‌ها را برگ برنده برای روسای جمهور آمریکا بکنند.

آیت‌الله عاملی اذعان داشت: همه این‌ها تبدیل به برگ برنده انتخاباتی می‌شوند تا روسای جمهور آمریکا اعتماد ملت آمریکا را جذب کند. آن‌ها با این ترورها خودشان را به عنوان قهرمان ملی به ملت آمریکا جا می‌زنند به همین جهت بوش پسر، ابومصعب زرقاوی را کشت کسی که در کوچه‌های بغداد برای توحید گریه می‌کرد و می‌گفت وا توحیداه !!! و معتقد بود با قتل شیعه توحید بر کره زمین حاکم می‌شود.

وی افزود: اوباما، اسامه بن‌لادن و ترامپ ابوبکر بغدادی را کشت و حالا بایدن ایمن الظواهری را می‌کشد، کسی که این ترورها را باید تایید کند طالبان و خانواده الظواهری است چون آمریکایی‌ها در افغانستان حضور ندارند و طالبان و خانواده ظواهری تا به حال این ترور را تأیید نکرده‌اند. طالبان فقط به این مقدار بسنده کرده که یک خانه متروکه در حومه کابل توسط پهباد آمریکایی بمباران شده است به همین جهت بعضی از تحلیل‌گران می‌گویند ایمن الظواهری سال‌ها پیش مرده است و آمریکا آن را اعلام نکرده تا در فرصت مناسب از اعلان آن استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: یک نظر تحقیقی می‌گوید که هم بن‌لادن و هم ایمن الظواهری در اول حمله به افغانستان هر دو کشته شده بودند؛ در اینجا سوال سوم هم مطرح است و آن اینکه آمریکا قطعاً از حضور او اطلاع داشته و قطعاً در این مدت در کف دست او بوده است پس چرا او را قبلاً ترور نکردید و برای امروز گذاشتید. در اینجا سوال چهارم هم وجود دارد و آن اینکه چرا این چهار نفر و بلکه کل داعش یک قدم به نفع فلسطین برنداشتند؟ یک کلمه به نفع فلسطین صحبت نکردند؟ و بلکه در داخل فلسطین بین فلسطینی‌ها جنگ و جدال راه انداختند؛ در عراق، لیبی و یمن نیز جنگ داخلی درست کردند و لذا اهل تحقیق می‌گویند این چهار نفر به اضافه داعش همه محصول همکاری مشترک سیا، عربستان و وهابیت است به همین جهت در کشورهای عربی درباره القاعده و داعش مشهور شده که «الصنع امریکی و التمویل خلیجی» و هدف هم بد نام کردن اسلام و مشوّه کردن تفکر جهاد است تا تلقی این باشد که جهاد یعنی تروریسم.

آیت‌الله عاملی بیان کرد: اینجا سوال پنجم هم مطرح است و آن اینکه از سال ۲۰۰۱ میلادی که حادثه ۱۱ سپتامبر درست شد هیمنه القاعده ریخت و از بین رفت دیگر نه قوت داشت و نه عملیات داشت نه مرکزیت داشت انگار از آن نه عینی ماند و نه اثری آمریکا نیز کاملاً نتیجه بی اثر آنها را تحت نظر داشت پس چه لزومی برای ترور بود.

وی با قدردانی از وزارت اطلاعات به خاطر دستگیری تروریست‌هایی که قصد علمیات انفجاری در مراسم عزاداری را داشتند ابراز کرد: از وزارت اطلاعات در دستگیری ۱۰ تروریست داعشی وهابی صهیونیستی که از ترکیه و عراق وارد ایران شده بودند تا در اجتماعات عظیم عزاداران بمب‌های ویژه منفجر کنند صمیمانه تشکر می‌کنیم؛ اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان به حدی است که این جانیان را از بدو  حرکت از ترکیه و عراق تحت نظر داشتند. این وزارتخانه اخیراً یک شبکه بزرگ و سازمان یافته جعل و فساد اقتصادی را نیز شناسایی و اعضای آن را دستگیر کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه در آستانه روز خبرنگار قرار گرفته‌ایم ضمن گرامی داشت این مناسبت گفت: نگاشتن خبر برای انعکاس واقعیت‌ها و فراهم کردن زمینه نعمت بزرگ آگاهی برای انسان ‌ها یک امر قدسی است، از انعکاس واقعیت‌ها همه باید خوشحال باشند فرار از واقعیت یا ترس از واقعیت یا ترس از انعکاس واقعیت اصلی‌ترین مانع پیشرفت است.

آیت‌الله عاملی ادامه داد: خبرنگاران چشمان بیدار ملت‌ها و امانت داران واقعیت‌ها و نترس‌ترین دیده‌بانان  جامعه هستند، حکومت‌های استبدادی که در سایه غفلت ملت به حیات استبدادی خود ادامه می‌دهند همیشه با خبرنگاران امین و صادق مشکل دارند. یک حکومت آرمانی همیشه امنیت خبرنگار را امنیت خود می‌داند و زمینه جرات و حریت را در آن‌ها فراهم می‌کند.

وی با توصیف شاخص‌های خبرنگار آرمانی تصریح کرد: خبرنگار آرمانی نیز روی حرمت قلم و مصالح کلان وطن معامله نمی‌کند، قلم را نه در مسیر انتقام و نه در مسیر منافع شخصی و نه وسیله‌ای  برای قلب واقعیات قرار نمی‌دهد و حرمت قسم به قلم در کتاب آسمانی را نگه می‌دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: خبرنگاران در دنیا در معرض چند خطر هستند، اول خطر مرگ همچنان که دو ماه پیش اسرائیل شیرین ابوعاقله را ترور کرد نه تنها ترور کرد بلکه در تشییع جنازه‌ این زن فلسطینی مسیحی که تابعیت آمریکایی هم داشت به تابوت حمله و آن را سرنگون کرد دنیا به این عمل شنیع اعتراض کرد ولی بایدن در سفر خود به خاورمیانه نتوانست یک کلمه در محکومیت آن صحبت کند.

آیت الله عاملی ادامه داد: دوم تحمیل سانسور است؛ در زمان شاه واژه‌های خاصی به روزنامه‌ها داده شده بود و آن‌ها حق نداشتند از آن واژه‌ها استفاده کنند. یک دیپلمات ارشد در اروپا به من گفت در اینجا از تمام روزنامه‌ها تعهد گرفته شده که حق ندارید یک کلمه علیه اسرائیل و صهیونیست مطلب بنویسید.

وی اضافه کرد: خطر سوم زندان است، به عنوان مثال زندان مصر مملو از خبرنگاران است و چهارم محاکمه غیابی است. در یکی از کشورهای همسایه داعش سازماندهی می‌شد و به داخل سوریه ارسال می‌گشت اما آن کشور با صدای بلند شعار ضد تروریسم می‌داد یک خبرنگار در آن کشور یک گزارش تکان‌دهنده از سازماندهی داعشی‌ها که از  ده‌ها کشور اسلامی به آن کشور می‌رفتند منتشر کرد از همان روز تحت تعقیب قرار گرفت و به اروپا فرار کرد و حالا غیاباً محکومیت بسیار سنگین دریافت کرده است.

امام جمعه اردبیل اذعان داشت: یک مصیبت پنجم در این اواخر برای خبرنگاران  پیدا شده و آن تقطیع با اره است ! که در کنسولگری عربستان در استانبول  بر سر جمال خاشقچی بزرگ روزنامه نگار سعودی درآمد و اخیرا دولت ترکیه تمام متهمین را به دولت سعودی تحویل داد.

انتهای پیام/3727/

منبع: فارس
شناسه خبر: 536887