behjam
09 بهمن 1401 - 16:27

اختصاص ۴۲۵ میلیارد تومان برای نوسازی مدارس در سفر ریاست جمهوری

اراک- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: در سفر ریاست جمهوری به استان ۴۲۵ میلیارد تومان به این اداره کل اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد لنجابی ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت دهه فجر با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری ۴۲ پروژه برای افتتاح مدارس استان مرکزی در نظر گرفته شده بود، اظهار داشت: به یمن ۴۴ مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این تعداد به ۴۴ پروژه افزایش یافت و از این تعداد ۲۴ پروژه افتتاح شده و ۲۰ پروژه نیز در دهه مبارک فجر امسال افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال، ۷۷ پروژه را در دست اقدام داشتیم که از این تعداد ۴۴ پروژه تحویل مجموعه خواهیم داد، گفت: عملیات اجرایی ۴۴ طرح دیگر نیز در این مدت با کمک خیران در استان مرکزی آغاز شده‌ است.

لنجابی بابیان اینکه طرح های نوسازی در قالب سرفصل های تخریب، بازسازی، مقاوم سازی، احداث فضا، تکمیل پروژه های نیمه تمام، استانداردسازی و... تعریف می شود، اضافه کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان ۴۲۵ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های آموزشی خیرین، تکمیل پروژه‌های محرومیت‌زدایی،تخریب و بازسای، تکمیل سیستم‌های گرمایشی و... اختصاص یافت که ۲۰۰ میلیارد باید از محل فروش املاک (۱۵۰ میلیارد امسال و ۵۰ میلیارد سال آینده) تامین شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۷ تاکنون موفق شده ایم ۴۵ درصد از مدارس کانکسی را جمع آوری کنیم، افزود: در حال حاضر ۴۰ مدرسه با ۴۸ کلاس درس کانکسی داریم و با برنامه ریزی که در دو حوزه اعتبارات دولتی و بنیاد برکت انجام شده در حال جمع آوری مدارس کانکسی با جمعیت بالای ۱۰ دانش آموز هستیم و امیدواریم تا مهر ماه سال آینده این اقدام صورت بگیرد.

لنجابی ادامه داد: یکی از برنامه‌های اولویت دار اداره کل استانداردسازی سامانه گرمایشی فضاهای آموزشی است، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در حال جمع‌آوری بخاری گازی هستیم و اعتبار آن تأمین شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ بخاری‌ نفتی در سطح استان وجود ندارد، افزود: بیشترین مدارس کانکسی فعال در استان مربوط به شازند با ۱۶ مدرسه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1005394