behjam
21 دی 1401 - 11:03

جام یاریگین در حد فاصل دو رویداد مهم چرخه/ حرف گاتسالوف عملی نمی‌شود؟

باوجود اعلام سرمربی روس‌ها مبنی بر حضور تیم ایران در جام یاریگین، این تورنمنت در حد فاصل دو رویداد مهم چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد خواهد بود و بعید است که کشتی‌گیران مدعی ایرانی به این رقابت‌ها اعزام شوند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته خبرگزاری تاس به نقل از حاجی‌مراد گاتسالوف سرمربی جوان تیم ملی کشتی آزاد روسیه عنوان کرد که کشتی‌گیران ایرانی هم در بین نفرات شرکت‌کننده در جام یاریگین که 6 تا 9 بهمن در کراسنویارسک برگزار می‌شود، خواهند بود.

این در حالی است که هنوز لیستی از سوی کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد برای شرکت در این تورنمنت اعلام نشده و علاوه بر آن، تاریخ در نظر گرفته شده برای برگزاری این رقابت‌ها، در حد فاصل دو رویداد مهم و تاثیرگذار در چرخه انتخابی تیم ملی آزاد است.

مسابقات قهرمان کشوری کشتی آزاد بزرگسالان روزهای 28، 29 و 30 دی ماه در سالن هفت‌تیر تهران برگزار می‌شود که اولین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی است و مدال‎آوران ایران در مسابقات جهانی 2022 بلگراد به همراه علی سوادکوهی و امیرعلی آذرپیرا از شرکت در این رقابت‌ها معاف هستند و باقی نفرات باید حتما در قهرمان کشوری کشتی بگیرند.

طی روزهای 12 تا 16 بهمن ماه نیز اولین تورنمنت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی کشتی در زاگرب برگزار می‌شود که رضا اطری، یونس امامی، حسن یزدانی، علی سوادکوهی، امیرعلی آذرپیرا و امیرحسین زارع قرار است در این رقابت‌ها برای تیم ایران روی تشک بروند.

بنابراین از بین ستاره‌ها کشتی‌گیران مدعی، تنها رحمان عموزاد، امیرمحمد یزدانی، محمد نخودی و کامران قاسم‌پور باقی می‌مانند که هم از شرکت در مسابقات کشوری معاف هستند و هم در اولین رویداد رنکینگ‌دار شرکت نخواهند کرد. البته حتی اگر این 4 نفر هم برای حضور در جام یاریگین در نظر گرفته شوند، باز هم با توجه به تداخل با زمان سفر آزادکاران به زاگرب، از نظر اعزام مربی نیز با مشکل مواجه خواهیم شد و اساسا باید دید این سفر در مقطع حاضر، دستاوردی جز ایجاد روابط حسنه به کشتی روسیه، برای‌مان در پی خواهد داشت؟ بیشتر به نظر می‌رسد که امکان حضور تیمی از ایران در این رقابت‌ها مهیا نباشد و البته این چیزی است که کادرفنی تیم ملی آزاد درخصوصش تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 969712