behjam
15 مرداد 1401 - 03:02

دست و پا زدن رژیم صهیونیستی برای توقف حملات تلافی جویانه مقاومت

تهران- ایرنا-احسان عطایا نماینده جنبش جهاد اسلامی در لبنان بامداد شنبه اعلام کرد: اسرائیل از طریق میانجی‌ها خواستار توقف اقدامات تلافی جویانه مقاومت شده و ما آن را نپذیرفتیم.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "المیادین"، عطایا گفته است: اشغالگران صهیونیست تلاش دارند تا یک میانجی گر بین المللی را برای توقف پاسخ مقاومت وارد صحنه کنند.

این سخنان همزمان با آن رخ می‌دهد که وزارت امورخارجه مصر اعلام کرد که تماس‌های فشرده‌ای به صورت شبانه روزی با هدف کنترل شرایط در غزه و تلاش برای آتش بس جریان دارد.

در راستای این اقدام، رسانه‌های عربی از سفر یک هیأت امنیتی مصری برای آرام شدن شرایط غزه به این باریکه و سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت نیز از تماس‌های گسترده مصر با گروه‌های فلسطینی در غزه برای آرام‌سازی اوضاع و جلوگیری از تشدید تنش خبر داد.

رد پاسخ جنبش جهاد اسلامی برای آتش بس در غزه پس از آن رخ می دهد که نیروهای مقاومت مناطق مختلف رژیم صهیونیستی را موشک باران کردند.

گردان‌های القدس اعلام کرد که در مرحله نخست پاسخ به ترور مقام ارشد این گردان، مناطق اسرائیل را با ۱۰۰ موشک هدف قرار داده است.

این حمله در پاسخ به آن رخ می دهد که ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه چند منطقه نوار غزه را هدف حملات هوایی خود قرار داد که در جریان آن تاکنون دست‌کم ۱۰ فلسطینی از جمله یک کودک پنج ساله شهید و ۵۵ نفر دیگر زخمی شدند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 538397