behjam
11 بهمن 1401 - 17:33

عصاره شعارها دوران انقلاب برای خدا بود/ مقایسه‌ای به مردم آمار بدهید

امام جمعه زنجان با بیان اینکه سیستم بروکراسی ما خیلی سنگین و ثقیل شده است و با این شرایط کارها شتاب نمی‌گیرد اما اگر سبک شود، شتاب بیشتری می‌گیرد، خطاب به مسوولان گفت: مقایسه‌ای به مردم آمار بدهید و مبالغه هم نکنید و خدماتی که تاکنون به برکت نظام جمهوری اسلامی محقق شده را ارایه و باز گو کنید.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت الله شیخ علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان زنجان ضمن تبریک آغاز دهه فجر و ایام‌البیص ماه رجب با بیان اینکه برای هر انقلاب و برای هر حرکت اجتماعی سه فاکتور اساسی لازم است، اظهار کرد: جامعه شناسان این سه فاکتور را عوامل ایجاد یک انقلاب و یا حرکت اجتماعی مطرح می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ضمن تشریح این سه فاکتور با بیان اینکه نخستین فاکتور هدف، ایدولوژی و آرمان انقلاب است، افزود: دومین فاکتور رهبری انقلاب است، چرا که عوامل رهبری است که این فاکتور را راهبری و هدایت می‌کند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه فاکتور سوم برای ایجاد یک انقلاب، مردم است و عنوان کرد: در دوران انقلاب، آرمان و شناسنامه انقلاب، شعار مردم در کوچه، خیابان، مدرسه و دانشگاه، شهر و روستا بود، چرا که شعار انقلاب بیانگر هویت انقلاب بود که روزها در خیابان‌ها و شب‌ها در پشت بام‌ها به صدا در می‌آمد.

وی گفت: تمام شعار‌های که مردم در سراسر کشور با گویش و لهجه‌ خاص هر منطقه سر می‌دادند، عصاره‌اش یک کلمه بود یا مرگ یا آزادی و در آن دوران شعار مادی نمی‌دادند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه ما در دوران انقلاب شعاری در خصوص اعتراض به گران شدن کالا نداشتیم، تصریح کرد: برای سرکوب کردن این نوع شعار‌ها حکومت نظامی بود و وقتی که حکومت نظامی اعلام می‌شد، نظامیان همه نوع اختیارات مثل تیراندازی بر علیه مردم داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در آن دوران عصاره شعارها برای خدا بود، افزود: مردم در ایجاد انقلاب نقش اساسی داشتند به طوری به صورت خاص و صنفی وارد میدان نمی‌شدند.

وی اضافه کرد: راهبری‌ها و راهنمایی‌های معمار کبیر انقلاب در حرکت انقلاب اسلامی تاثیر چشمگیری داشت به طوری  در حال حاضر هم همه از هر قشری پای آرمان‌ها امام و شهدا ایستاده‌اند.

 آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه ما بدون اتکا به شرق و غرب  انقلاب را ایجاد و در اوج ناباوری‌های دنیا پیروز میدان شدیم، بیان داشت: خبرگزاری‌های عبری و عربی و آمریکایی به جای استفاده از کلمه انقلاب از آن به عنوان شورش کور یاد می‌کردند و یک بار هم از کلمه انقلاب استفاده نکردند.

وی ادامه داد: همه ما افتخارمان این است که خدمتگزار مردم هستیم و رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند که چهل سالگی انقلابمان را با ۴۰ سالگی انقلاب‌های که در دنیا شکل گرفته قیاس کنید.

آیت‌الله خاتمی در ادامه خطاب به مسوولان تاکید کرد: مقایسه‌ای به مردم آمار بدهید و مبالغه هم نکنید و خدماتی که تاکنون به برکت نظام جمهوری اسلامی محقق شده را باز گو کنید.

وی با بیان اینکه ما نمی‌گوییم که در کشورمان گل‌ و بلبل است، اما با وجود موانعی که است حرفی برای گفتن داریم، اضافه کرد: بخشی از مشکلات ما به تحریم‌های ظالمانه برمی‌گردد، اما برای جلب رضایت مردم از هیچ تلاشی نباید دریغ نکنیم.

 امام جمعه زنجان با بیان اینکه هر کسی که در شرایط حال حاضر مسوولیت قبول می‌کند به مانند این است که جهاد می‌کند، خاطر نشان کرد: سیستم بروکراسی ما خیلی سنگین و ثقیل شده است و با این شرایط کارها شتاب نمی‌گیرد اما اگر سبک بشود، شتاب بیشتری می‌گیرد. 

وی در پایان به فرمایشات رهبری اشاره کرد و ادامه داد: همه برای ایجاد امید و وحدت در جامعه اهتمام کنیم.
پایان پیام/۷۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010658