behjam
08 آذر 1401 - 19:07

کمتر از ۲ درصد مردم البرز بی سواد هستند

معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز با بیان اینکه استفاده‌ از خیرین، استفاده از خیرین، تشکل‌های مردمی و مراکز محلی در افزایش سوادآموزی بسیار مؤثر است و باید از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده شود، گفت: بیش از 98 درصد از مردم استان سواد دار هستد که درصد کم افراد بی سواد زیبنده البرز نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مرتضی ولی پور در سومین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان البرز که در سالن شهدای دولت برگزار شد، افزود: برای سواد دار کردن افراد بی سواد باید از همه ظرفیت های استان استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه اهمیت سواد برکسی پوشیده نیست، باید با احساس مسئولیت ببشتر برای شناسایی افراد بی سواد در استان گام برداریم.

وی افزود: بی سوادی یکی از عوامل بزهکاری در جامعه محسوب می شود که باید برای کمک به افراد بی سواد و هدایت آنها به سمت کلاس های خواندن و نوشتن از خیرین، سمن ها و نیروهای جهادی فعال در استان البرز کمک گرفت.

ولی پور یادآورشد: برای سرعت بخشی به کارهای مربوط به شناسایی افراد بی سواد همه فرمانداران البرز می بایست به کمک آموزش و پرورش بیایند و همچنین کارگروه تخصصی مشترک بین دستگاه ها تشکیل گردد.

وی ادامه داد: مصوبات شورای پشتیبانی سواد آموزی استان برای فرمانداری های البرز ارسال گردد تا در فرصت 2 ماه مشخصات افراد بی سواد را جمع آوری کنند.

وی تصریح کرد: برای انگیزه بخشی دربین افراد بی سواد باید زمینه حرفه آموزی شغلی و مهارت آموزی را برای آنها فراهم کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز ادامه داد: حاشیه نشینی یکی از عوامل مهم بی سوادی است که باید از این مناطق اقدام به آموزش سواد خواندن و نوشتن به افراد بی سواد کنیم.

ولی پور عنوان کرد: ظرف یک هفته جلسه ای با حضور مدیرکل زندان های البرز برگزار شود تا برای آموختن سواد خواندن و نوشتن به زندانیان راهکارهای مناسب بررسی شود.

پایان پیام/ع

منبع: فارس
شناسه خبر: 888796