behjam
18 دی 1401 - 10:24

بذری: وضعیت عجیبی در ۹۷ کیلو در انتظارم نیست، به آن عادت دارم/ وزنم را به خاطر یزدانی و قاسم‌پور عوض نکردم

قهرمان ۲۵ ساله مازندرانی تاکید می‌کند که نه زمانی که از ۸۶ به ۹۲ کیلو رفت و نه حالا که تصمیم به کشتی گرفتن در ۹۷ کیلوگرم را دارد، این تصمیم را به خاطر داشتن رقیب سرسخت نگرفته است.

احمد بذری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اعلام خبر حضورش در وزن 97 کیلوگرم اظهار داشت: در مسابقات قهرمان کشوری در وزن 97 کیلوگرم کشتی می‌گیرم، البته قبلا هم تجربه حضور در این وزن را در لیگ داشتم، اما آن وقت وزنم سبک‌تر بود و حالا به 96-97 کیلوگرم رسیده است.

وی که آخرین مسابقه‌اش را در وزن 92 کیلوگرم گرفته، ادامه داد: من در مسابقات دانشجویان جهان در 92 کیلو کشتی گرفتم اما زمانی که از این رقابت‌ها برگشتیم، تصمیم خودم را گرفتم که به 97 کیلو بیایم. دلیل اصلی‌ام این بود که 92 کیلو وزن المپیکی نیست و اگر امسال هم چنین تصمیمی را نمی‌گرفتم، سال بعد مجبور بودم به 97 کیلو بروم. از طرفی امسال بازی‌های آسیایی هم هست که آنجا هم مسابقات در وزن 92 کیلو برگزار نمی‌شود. از طرف دیگر وزن من هم بالا آمده بود و همه اینها دست به دست هم داد که بعد از مسابقات دانشجویان جهان تصمیمم را برای تغییر وزن گرفتم.

 

این کشتی‌گیر 25 ساله مازندرانی که نقره بزرگسالان آسیا را در کارنامه دارد، درباره اینکه چرا برخلاف تصمیم جدیدش، در لیگ در 92 کیلو کشتی گرفت، تصریح کرد: آنجا را نمی‌شد کاری کرد چون من از قبل متعهد شده بودم که در 92 کیلو کشتی بگیرم. البته همان هفته اول بنا به مصلحت تیمی، دو کشتی رفت و برگشت برای تیمم در 97 کیلو گرفتم اما باقی در همان وزن سابق بود. ضمن اینکه لیگ هم دو کیلوگرم ارفاق داشت، اما می‌دانستم بعد از آن در 97 کیلو خواهم بود.

وی در واکنش به این موضوع که چقدر دو قهرمانی جهان متوالی کامران قاسم‌پور در 92 کیلوگرم منجر به تغییر وزن او شده، خاطرنشان کرد: من تصمیم خودم را بعد از مسابقات دانشجویان جهان گرفتم، یعنی اگر حتی در لیگ هم کامران قاسم‌پور را می‌بردم که نفر اول 92 کیلوی ایران و جهان است، باز هم در این وزن نمی‌ماندم و به 97 کیلوگرم می‌رفتم. احساس می‌کنم تصمیم اشتباهی هم نیست، باید خیلی وقت پیش می‌گرفتم اما به خاطر سبک بودن وزنم به تعویق افتاد اما اکنون شرایط بهتری به لحاظ وزنی دارم.

بذری که پیش از 92 کیلوگرم هم در وزن 86 کیلوگرم پشت خط حسن یزدانی بود، گفت: من معمولا تصمیمم را براساس وضعیت بقیه نمی‌گیرم و اینطور نیست که وزنم را براساس حریفان تغییر دهم. اینکه این وزن خلوت باشد و آن وزن شلوغ است در تصمیم من نقشی نداشت، شرایط وزنی خودم را دیدم و بعد این تصمیم را گرفتم. آن زمان هم که از 86 کیلو به 92 کیلو رفتم، به خاطر حریف نبود، حتی اگر همه مسابقات را ببازم و پشت خط بمانم، تا زمانی که وزنم بالا نمی‌رفت تغییر وزن نمی‌دادم.

دارنده مدال برنز جوانان جهان در وزن 86 کیلوگرم در مورد حریفانش در 97 کیلوگرم تاکید کرد: من اینجا آمدم که تلاشم را انجام دهم و باقی هم با خداست. 97 کیلو هم مدعیان زیادی دارد، سطح کشتی این وزن در دنیا هم بالاست. اسنایدر آمریکایی که هست، رشید سعداله‌اف هم ممکن است به جهانی و یا المپیک بعدی برسد. در مسابقات قهرمان کشوری پیش رو هم همه مدعیان حضور دارند و طبق چرخه هر کسی اینجا اول شود به مسابقات قهرمانی آسیا می‌رود. در 97 کیلوگرم درواقع وضعیت جدیدی را از نظر حریف تجربه نمی‌کنم، این برای اولین بار نیست که حریفان خوبی را پیش رویم دارم. وقتی از جوانان به رده سنی بزرگسالان آمدم، با حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور رقابت داشتم. در 92 کیلو هم همین شرایط بود، بنابراین در 97 کیلو هم چیز تازه و عجیبی پیش رویم نیست. من 20 ساله بودم که کارم را در 86 کیلو شروع کردم و حالا در 25 سالگی در 97 کیلو کشتی خواهم گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 962304