behjam
09 دی 1401 - 16:13

۹ دی یادآور قابلیت‌های گفتمان انقلاب اسلامی است

اصلاندوز- امام جمعه شهرستان اصلاندوز گفت: ۹ دی برای همیشه نشان داد که گفتمان انقلاب اسلامی چه اندازه قابلیت دارد تا بتوانیم از بحران‌ها، خدعه ها و فتنه های گوناگون دشمنان عبور کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جعفرزاده در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ضمن گرامی داشت سالروز حماسه ۹ دی روز بصیرت اظهار کرد: ۹ دی یک بار برای همیشه نشان داد که گفتمان انقلاب اسلامی چه اندازه قابلیت دارد تا بتوانیم از بحران‌ها، خدعه ث‌ها و فتنه‌های گوناگون دشمنان عبور کنیم جریان پویا و درخت تنومند انقلاب همیشه این ظرفیت را دارا است که حماسه‌های پرفروغ و ماندگاری را خلق کند.

وی افزود: به یاد دارید که دشمن تمام لوازم امکانات و مکرهای خود را به کار بسته بود تا انقلاب را زمین بزند اما مردم بصیر کارآمدی و اقتدار یک نظام دینی که بر مبنای تفکر توحیدی استوار است را به جهانیان ثابت کرد.

خطیب جمعه اصلاندوز با تاکید بر اینکه غالب مشکلات جاری ناشی از جنگ ترکیبی که در آن قرار گرفته‌ایم است، خاطرنشان کرد: این جنگ ترکیبی و ناجوانمردانه‌ای که به خاطر اسلام محوری، عدالت خواهی و پایبندی به الگوی حکمرانی اسلامی با آن مواجه هستیم نیز به پشتوانه ظرفیت بصیرتی ملت بزرگ ایران پشت سر گذاشته خواهد شد.

حجت الاسلام جعفرزاده با گرامی داشت یاد، نام و خاطره شهید سردار حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: شهید سلیمانی الگوی تمام معنای بصیرت و ولایتمداری بودند امروز دشمن حتی از زنده بودن نام ایشان و میزان اثری که مسیر جریان فکری او بر جوانان دارد هراس دارند سردار سلیمانی یک مصداق بارز فرد جهادی بود و رفتار و زیستش برای خدا بود نه برای جلب رضایت افراد یا جریان‌های متنوع فکری و اتفاقاً کلید موفقیت و محبوب القلوب شدنشان نیز همین بود.

وی با تاکید بر چرایی لزوم افزایش بصیرت اجتماعی خاطرنشان کرد: علاقه ما به شهید سلیمانی باید در مشی اجتماعی و زندگی فردی ما جلوه و نمود داشته باشد و نمی‌شود ادعا کنیم عاشق این سردار دل‌ها هستیم. ولی اقدام عملی در رابطه با توصیه‌های ایشان نداشته باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی اصلاندوز با بیان اینکه به همان اندازه که بی بصیرتی ممکن است آسیب‌هایی را متوجه اسلام و انقلاب کند، «دفاع بد» نیز به همان اندازه هزینه زا است، گفت: انقلاب ما صاحب آرمان‌های متعالی است که این تفکرات و آرمان‌ها لازمه مدیریت جهان هستند انقلاب ما حرف‌های غنی برای گفتن بسیار دارد به حدی که از هرگونه تعصبات فردی بی‌نیاز بوده و از افراط و تفریط دور باشیم.

مسئولان سریعاً برای مشکلات کشور تدبیر کنند

حجت الاسلام جعفرزاده گفت: نگاه آگاهانه ما نسبت به انقلاب علاوه بر اینکه ما را رهنمون می‌سازد که پیام‌های انقلاب که برگرفته از اسلام هستند بسیار غنی می‌باشند و مردم بزرگ و بصیر با الهام از همین پیام‌های متعالی در مقاطع مختلف به ایجاد حماسه‌های گوناگون پرداختند اما همین نگاه آگاهانه به ما پیام می‌دهد تا نتوانیم از حقوق به حق مردم دفاع نکنیم و مشکلات آنها را بیان نکنیم.

وی افزود: امروز مردم از گرانی‌ها رنج می‌برند، از سو مدیریت‌ها ناراضی هستند، از نوسانات گاه و بی گاه بازار رنجور می‌باشند و این مردم بصیر و نجیب از مسئولان می‌خواهند تا این معضلات را سریعاً تدبیر کنند.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز با تاکید بر لزوم تلاش مسئولان برای رشد اقتصادی ملت، به بیان راهبردهایی برای پیشرفت اقتصادی ایران پرداخت و تصریح کرد: ما قبول داریم که در یک جنگ اقتصادی قرار گرفته‌ایم اما این دلیل نمی‌شود مسئولان در پی تدبیر برای حل مشکلات نباشند و کارکرد مطلوبی برای مردم نشان ندهند، اگر دولت قبلی میراثی از مشکلات را برجای گذاشته بی‌تدبیری و سو مدیریت مدیران فعلی هم کمتر از آنها نبوده است عجز در تدبیر مدیران فعلی در سیاست‌گذاری‌ها اجرا و نظارت به التهابات بازار ارز، طلا، مسکن و خودرو دامن زده است راه برون رفت از این مشکلات اجرای منویات مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام جعفرزاده با بیان اینکه هدف از فشارهای اقتصادی از کار انداختن تولید در کشور و ناراضی کردن مردم از نظام اسلامی است، خاطرنشان کرد: ما برای اقتدار این نظام شهیدها داده ایم و لذا هر مسئولی بخواهد در مسیر ایجاد تولید خواسته یا ناخواسته مانع ایجاد کند عملاً در میدان خواسته‌های دشمن بازی کرده است و در این راستا ما با هیچ دولت و مسئولی عهد اخوت نداریم هر کجا ببینیم منافع مردم به خطر می‌افتد با صراحت و بی تعارف انتقاد خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: اعتماد به غرب را یک مانع اساسی در پیشبرد مسائل اقتصادی می‌دانیم امروز در کشور برای درمان این اقتصاد بیمار نیازمند این هستیم تا با برنامه منسجم و زیربنایی کارها پیش برود و از شعارها و وعده‌ها پرهیز شود مسئولان اگر عرضه و توانایی انجام کاری را نداشته باشند نباید با شعارهای روبنایی به اعتماد مردم ضربه بزنند بلکه لازم است با صداقت با مردم گفتگو کنند و به ایجاد امید و انگیزه در جامعه بپردازند و تاکید مهم نیز این است که تحقق اقتصاد مقاومتی را سرلوحه برنامه‌هایشان قرار دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 944093