behjam
21 بهمن 1401 - 16:48

فاز جنوبی طرح بزرگ سبزه میدان شهر زنجان آماده بهره برداری است

زنجان-شهردار زنجان گفت: فاز جنوبی طرح بزرگ سبزه میدان شهر زنجان آماده بهره برداری است و طی روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا فیروزفر بعد از ظهر جمعه در آیین افتتاح پروژه‌های عمران شهری زنجان که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، به طرح‌های افتتاح شده حوزه عمران شهری زنجان در طول ایام‌الله دهه مبارک فجر اشاره کرد و گفت: یکی از این طرح‌ها پروژه بزرگ سبزه‌میدان بود.

وی با اشاره به اینکه بی‌تردید می‌توان از پروژه سبزه‌میدان به عنوان یکی از انتظارات دیرینه مردم زنجان یاد کرد، افزود: با توجه به اقداماتی که تا به امروز در این زمینه انجام شده، فاز جنوبی طرح بزرگ سبزه‌میدان آماده بهره‌برداری شده است تا با ای اقدام بخش از انتظارات مردم زنجان در این حوزه برآورده شود.

این مسئول، از هزینه‌کرد ۹۰ میلیارد تومانی برای طرح سبزه‌میدان طی سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به طولانی شدن روند اجرای این پروژه و نیز چشم‌انتظاری مردم زنجان برای تحقق این امر، پروژه مذکور همانند زخمی در مرکز شهر بود که با اقدامات صورت گرفته، این دیدگاه نیز کم‌کم از بین رفته و پروژه سبزه‌میدان وارد فاز بهره‌برداری می‌شود.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه با توجه به اهمیت پروژه، بهره‌برداری از آن به جای دهه فجر امسال به یکی از اعیاد پیش رو با حضور وزیر کشور موکول شد، ابراز کرد: فاز جنوبی پروژه سبزه‌میدان شامل عرصه جنوبی وسط، صحن و ۶۳ غرفه و المان‌ها، فاز غربی و شرقی شامل باغ‌راه‌های غربی و شرقی، فاز جنوبی آستانه سبزه‌میدان قدیم و فاز شمالی نیز باغ ذوالفقاری با پنج قسمت خواهد بود.

فیروزفر در ادامه با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته، بخش اعظمی از اهداف تعیین شده این ارگان محقق شده است، گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و نیز آغاز پروژه‌های جدید دو بخش فعالیت شهرداری زنجان در سال‌جاری بوده و امیدواریم همه این اقدامات منتج به ارتقای کیفیت خدمات شهری به شهروندان شود. گفتنی است، ۱۱۸ طرح عمران شهری روز جمعه ۲۱ بهمن‌ماه همزمان با ایام‌الله دهه فجر با ۴۷۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار در سطح ۱۵ شهر استان افتتاح شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1031899