behjam
13 اسفند 1401 - 18:30

دبیر: وظیفه‌ام دفاع از حق کشتی است/ به عملکرد فدراسیون نمره 11 می‌دهم

رئیس فدارسیون کشتی گفت: به عنوان سکاندار ورزش اول کشور، وظیفه ام دفاع از کشتی است.حداقل باید کاری کنم که 20 درصد حق کشتی را بگیرم.

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان در مورد اینکه چه نمره ای به عملکرد فدراسیون کشتی می دهد گفت: نمره 11 را می دهم و دلیلش هم این است که ظرفیت کشتی خیلی بیش از این ها است و همیشه افسوس می خوردم که چرا کشتی نباید در جایگاه اصلی خود باشد و خدا را شکر توانستیم کار را کمی مدیریت کنیم.

وی در مورد اینکه چرا برای بودجه کشتی کشور وارد چالش با مسئولان می شود گفت: من سکاندار کشتی کشورم و باید از حق آن دفاع کنم، حداقل باید کاری کنم که 20 درصد حق کشتی را بگیرم.

دبیر افزود: خیلی از افراد در وزارت ورزش و جوانان تفکرات قدیمی خود را حفظ کرده اند، اما من سعی می کنم که با اعداد و ارقام جواب آن ها را بدهم.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: بیش از 82 درصد مدال های جهان و المپیک ورزش ایران را کشتی گرفته است اما به عنوان مثال کمیته ملی المپیک، یک و نیم میلیارد به کشتی داده اند و بابت این مقدار نیز منت می گذارند.

دبیر ادامه داد: کشتی قابل قیاس با سایر رشته‌ها نیست و صادقانه به دستاوردهای آن نگاه نمی‌کنند، در جایی بودجه ما از وزارت ورزش است اما در جایی نیز خود من بودجه را به کشتی آورده ام و این ربطی به داده های وزارت ندارد.

وی گفت: هیچ موقع امکان ندارد بگویم چرا فدراسیون کشتی بیشتر پول گرفته است، هر فدراسیونی که بیشتر مدال آوری کند و آورده برای ورزش ایران داشته باشد، حقش این است که بیشتر پول بگیرد.
رئیس فدراسیون کشتی در مورد این سئوال که آیا در انتخابات بعدی فدراسیون شرکت خواهد کرد یا نه، تصریح کرد: اواخر تیرماه سال آینده دوره چهارساله من تمام خواهد شد و هنوز هیچ تصمیمی برای آمدن ندارم، اما قطعا تا تیرماه هستم.

دبیر در مورد عملکرد فدراسیون کشتی گفت: طبیعی است قطاری که در حال حرکت است را سنگ بزنند اما وظیفه من این است که حق کشتی گیری که در سیستان و بلوچستان است را بگیرم و هرکس باید از توانمدی خودش بگوید و بنده همیشه از توانمندی کشتی می گویم. لطف خدا بوده بالای 95 درصد از رقابت های بین المللی را شرکت کردیم و اگر رقابت های آسیایی هم مجوز حضور در جهانی نبود در آن شرکت نمی کردیم چون آورده ای برای ما ندارد.

وی افزود: برای من تورنمنت های بین المللی و میدان دادن به جوانان اهمیت دارد و اگر کشتی گیر مستعدی را پیدا کنیم حتما در رقابت های بین المللی شرکت خواهیم داد و امشب نیز تیم جوانان آزاد ما راهی کشور روسیه می شود و ما با نداشته ها در این مقدار تیم اعزام می کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه به موفقیت کشتی امید دارد و مردم نیز به آن امید داشته باشد گفت: یکی از مشکلاتی که کشتی ایران دارد مربیان بدون دانش است. این مربیان چون بلد نیستند فنون را به کشتی گیران یاد بدهند، کشتی گیر نیز رشد نمی کند و بالای 80 درصد مربیان باید دانش فنی خود را افزایش دهند.

وی در مورد عملکرد برخی روسای کشتی هیئت های استان ها گفت: هیئت ها باید آورده داشته باشند، سال 98 که من به کشتی آمدم 30 هزار نفر کشتی گیر بیمه‌ای داشتیم اما به لطف خدا الان بالای 350 هزار کشتی گیر بیمه‌ای داریم ولی از اهداف خود دور هستیم و باید کار کنیم. اگر دست من بود همه کسانی که کار نمی‌کردند را تغییر می‌دادم، خدا را شاهد می‌گیرم به خاطر منیت دست به تغییرات نمی‌زنم و بنده هم اگر روزی کار نکنم باید از کار کنار بروم.

دبیر در مورد تغییرات در کشتی تهران گفت: خدا را شکر تنوعی به وجود آمده و در رقابت های قهرمانی کشور مدال ها بین چندین استان تقسیم شده، حتما در مورد تهران هم در سال های آینده خبرهای خوبی خواهید شنید چراکه اگر تهران حرکت کند، کل کشور به حرکت در می آید.

رئیس فدراسیون کشتی با تشکر از رسانه ملی گفت: از برنامه دایره طلایی قدردانی می‌کنم که یک اتاق فکر برای کشتی شده است و از همه بچه های شبکه سه و سایر عوامل که با پخش مسابقات کشتی برای افزایش کشتی‌گیران تلاش کرده اند تشکر می‌کنم.

دبیر در مورد وزیر ورزش گفت: مردم برای سجادی و هیئت همراه وی که برای خدمت رسانی دچار سانحه و مصدومیت شدند دعا کنند. خدا حاج اسماعیل احمدی را که در این سانحه به شهادت رسید را رحمت کند. او دوست قدیمی من بود و هرجا مشکل داشتیم پای کار بود. یکی از کارهای ماندگار این بود که مجموعه ی خانه های کشتی به صورت 25 سال به صورت رایگان در اختیار فدراسیون قرار گرفت.

وی در مورد تیم های نوجوانان گفت: پیش از این مربیان با تجربه سرمربی این تیم ها بودند اما نتیجه لازم را نگرفتیم و الان از مربیان جوان استفاده کرده‌ایم که بهنام احسان پور در آموزش کارش را بلد است و تجربه مربیگری بزرگسالان را نیز داشته است، محسن سوریان در فرنگی نیز بسیار فنی است و به خاطر دیدگاه المپیکی‌اش به ما قول قهرمانی نداد ولی تیمش قهرمان شد. اگر به من بود تیم های نونهالان و نوجوانان را به مسابقات اعزام نمی کردم و برای آن ها جشنواره فن برگزار می کردم و کشتی گیران را از سن 17 سالگی راهی رقابت های خارجی می کردم.

دبیر در مورد اجرای چرخه‌ی انتخابی تیم ملی گفت: یکی از قول هایی که به جامعه کشتی داده بودم قانونمند کردن انتخاب ملی پوشان بود که خدا را شکر به انجام رسید، البته در برخی مواقع باید دست سرمربی باز باشد که اگر کشتی گیری شرایط آمادگی لازم را نداشت یا از نظر اخلاقی مورد تأیید نبود، تصمیمات لازم گرفته شود. اما هیچ کشتی گیری بدون مسابقه دادن انتخاب نخواهد شد.

وی که میهمان برنامه دایره طلایی بود، در پایان با تشکر از همه همکارانش در فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: برای این که بتوانیم کاری را جلو ببریم باید موانع را از سر راه برداریم و یک مدیر نباید پشت میز بنشیند. خداراشکر می‌کنم که کشتی ایران از 100 به 30 رسیده است و برای اینکه کار بهتر شود و محکم جلو برویم، باید هیئت های کشتی و مربیان در سراسر کشور کار کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1072598